Дубенська районна рада

Про герб, прапор та Положення про зміст, опис і порядок використання символіки району

NoneNone

 

У К Р А Ї Н А

ДУБЕНСЬКА   РАЙОННА   РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

(Четверте скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

Від “_14___грудня__ 2004 р.

 

 

№ __194__

Про герб, прапор та Положення про зміст, опис і порядок використання символіки району

 

 

Відповідно до статей 22 та 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи пропозиції спільної комісії районної ради і селищної, сільських рад району з розробки проекту символіки району, схвалення Українського геральдичного товариства, за погодженням із постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

1. Затвердити герб і прапор Дубенського району (графічне зображення додається).

2. Затвердити Положення про зміст, опис та порядок використання символіки району (додається).

3. Вважати, що герб та прапор Дубенського району є його символами, тому їх зображення вимагає шанобливого ставлення.

 

 

 

Голова ради

 

В. Мамчур

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Затверджено

рішенням районної ради

від "_14_"__грудня__ 2004 р.

№ __194__

 

 

Герб Дубенського району

 

 

 

 

 

 

 

Прапор Дубенського району

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Затверджено

рішенням районної ради

від "_14_"__грудня__ 2004 р.

№ __194__

 

 

 

Положення

про зміст, опис та порядок використання символіки Дубенського району

 

1.      Зміст символіки району

Символікою району є його Герб та Прапор.

 

2.      Опис символіки району

2.1.          Герб та Прапор району відображають історичні, культурні та соціально-економічні особливості Дубенського району. Проект герба та прапора району розроблено заступником голови районної ради Щуром Т.В., членом Українського геральдичного товариства Пожарським А.С., головним спеціалістом з питань зв’язків з органами місцевого самоврядування виконавчого апарату районної ради Гаврилюком С.М.

2.2.          Герб району – щит розтятий, у правому геральдичному синьому полі три золоті колоски пшениці (два над одним), у лівому золотому полі – три зелені листки дуба (два над одним), у червоній главі – срібний лапчастий хрест. Герб подано у заокругленому знизу щиті, вписаному в декоративний картуш і увінчано золотою територіальною короною (зі стилізованими листками липи і дуба).

2.3.          Прапор району – прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2 : 3, поділене на три вертикальні рівновеликі поля: синє, малинове, жовте. На синьому полі вміщено три жовтих колоски, два з яких розміщені вгорі, третій – внизу по центру. На малиновому полі вміщено лапчастий білий хрест. На жовтому полі вміщено три зелених дубових листки, два з яких розміщені вгорі, третій – знизу по центру.

 

3.                 Елементи герба символізують:

3.1.          Срібний лапчастий хрест на червоному полі підкреслює історичну належність Дубенського району до Волинських земель. Хрест є символом життя, належності до християнського світу. Червоний колір означає хоробрість, мужність.

3.2.          Три золотих колоски пшениці вказують на переважно аграрне спрямування району, символізують достаток, щедрість природи. Синій колір символізує забезпеченість району водними ресурсами.

3.3.          Три зелених дубових листки вказують на назву району, символізують міцність та могутність. Жовтий колір символізує достаток, багатство.

  

4.      Порядок використання символіки

4.1.          Фізичні та юридичні особи використовують символіку Дубенського району вільно (крім використання у комерційній діяльності).

4.2.          Використання Герба і Прапора Дубенського району у комерційній діяльності здійснюється виключно з дозволу районної ради на визначених нею умовах.

4.3.          Порядок використання символіки району органами державної виконавчої влади визначається розпорядження голови районної державної адміністрації. Порядок використання символіки району органами представницької влади визначається розпорядженням голови районної ради.

4.4.          Самовільне використання символіки району у цілях, вказаних у п.п. 4.2., 4.3. не допускається.

 

5.                 Опис Герба та Прапора Дубенського району і порядок використання символіки встановлюються виключно цим Положенням.

 

 

 

Заступник голови ради                                                                          Т. Щур